از آجر سنگ فرش در چه قسمت هایی استفاده می شود ؟ 

سنگ فرش - شرکت پارسیان سازه

آجر سنگ فرش چیست ؟

همانگونه که گفته شد آجر به تکه هایی با ابعاد استاندارد گفته می شود که با گرما و حرارت معینی سفت و متراکم شده اند که در ساخت و ساز کاربرد های ویژه ای دارند  .  از آجر در ساخت و ساز  دیوار ، نما ، کف پوش و باغچه استفاده می شود . سنگ فرش نیز نوع دیگری از آجر ها است که معمولا از آجر سـنگ فرشی در قسمت های بیرونی استفاده می شود .

 

مزایای استفاده از آجر ســنگ فرش چیست ؟

 

هر کدام از مصالح ساختمانی شامل ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که سبب شده اند از آنها در صنعت ساخت و ساز بتوان استفاده کرد ، آجر سنگ فرش نیز کاربرد بسیاری دارد ، ویژگی ها و خصوصیات آجر ســنگ فـرش عبارتند از :

 

  • استحکام و مقاومت بسیار زیاد در برابر شرایط جوی
  • مقاومتدر برابر رطوبت هوا
  • اقتصادی و کم هزینه بودن آجر سـنگ فرشی
  • جلوگیری از لیز خوردن
  • استحکام و مقاومت فراوان آجر سنگ فرش

 

آجر های سـنگ فرشی معمولا به چه شکل و طرح هایی ساخته و تولید می شوند ؟

همانگونه که گفته شد آجر سـنگ فرش در نماهای داخلی و خارجی ساخت و ساز کاربرد دارد . آجر های سـنگ فرش در اندازه ها و شکل های گوناگونی تهیه و تولید می شوند و معمولا به شکل خشت های مربعی ای و مستطیلی هستند . با در نظر گرفتن اندازه و شکل آجر های سـنگ فرش چیدمان دقیقن و منظمی برای آنها طراحی می شود . انواع طرح های آجر سنگ فرشی عبارتند از : خط های ممتمد ، جناقی ، حصیری و… این نوع از آجر های سـنگ فرشی بر روی کف سازه کاربرد دارند .

 

معایت آجر سـنگ فـرش چیست ؟

همانطور که آجر سـنگ فرش مزایا و کاربرد هایی دارد ممکن است دارای معایبی نیز باشد که قبل از زمان خرید و تهیه این محصول باید از معایب و مضرات این آجر سنگ فرش مطلع شوید . معایب آجر سـنگ فرش به شرح زیر است : این نوع آجر دارای جرم بسیار زیادی است که این امر در طبقات بالایی ساختمان و فضاهای داخلی ممکن است مشکلاتی ایجاد کند ، یطح زمین به طور نابرابر است ، همچنین آجر سـنگ فرشی بسیار سخت و متراکم است که این علت  موجب آسیب دیدگی پا در حین راه رفتن می شود .

نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.