از داربست ساختمانی در چه مواردی استفاده می شود ؟

داربست ساختمانی

از داربست ساختمانی در چه مواردی استفاده می شود ؟

از داربست ساختمانی برای کار در ارتفاعات زیاد استفاده می شود ، داربست ها کاربرد های گوناگونی دارند برای مثال برای تعمیر سازه این امکان وجود دارد تا از داربست استفاده کرد ، در زمان سیمان کاری نیز از داربست ساختمانی استفاده می شود .
همچنین داربست در قالب بندی ، بتن ریزی و ارماتور بندی نیز نقش مهمی دارد . داربست ساختمانی کاربرد های متنوعی در ساخت و ساز دارد به گونه ای که اگر وجود نداشته باشند قطعا در ساخت و ساز به مشکل بر خواهید خورد .

چه قسمت هایی از نصب داربست نیازمند زیرسازی می باشد ؟

نصب داربست یکی از فرآیندهایی است که باید با دقت و مهارت لازم انجام شود . مهم ترین نکته در نصب داربست سفت و محکم بودن پایه عمودی آن است . توجه داشته باشید اگر داربست را روی قسمت هایی مانند آسفالت و بتن نصب میکنید به زیرسازی احتیاج ندارید اما اگر قصد دارید داربست را روی قسمت های شنی و ماسه ای نصب کنید باید برای استحکام آن از زیر سازه های چوبی شکل استفاده نمایید ‌.

 

 

لوله های فولادی چه کمکی به نصب و اجرای داربست ساختمان میکنند ؟

در مرحله ی اجرای داربست از لوله های فولادی استفاده میگردد این لوله های فولادی 5 سانتی متری بسیار رایج می باشند و تنها کاربرد آن در نصب داربست است .
این لوله های فولادی شکل در اندازه های متفاوتی موجود می باشند که هر اندازه دارای کاربرد اختصاصی خود را دارد . توجه داشته باشید اگر از این نوع لوله پیدا نکردید این امکان را دارید تا از لوله های فولادی 2 و 3 متری استفاده کنید .

 

در زمان نصب داربست ساختمانی باید به چه نکاتی توجه داشت ؟

در زمان نصب داربست ساختمانی باید به تمامی نکات ایمنی در این زمینه توجه داشته باشید زیرا ، رعایت نکردن هر یک از نکات ایمنی موجب حادثه و خطر می شود . نکاتی که باید در زمان نصب و اجرای داربست رعایت کنید عبارتند از :

  • هموار کردن میله‌های داربست
  • استفاده نمودن از توری های سیمی یا پلاستیکی برای جلوگیری از هرگونه حادثه
  • رعایت کردن دقیق اندازه و فاصله‌‌ی بین میله ها
  • داشتن مهارت و دقت کافی برای قفل کردن داربست ها
کلیدواژه : مصالح ساختمانی
نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.