افزایش احتمالی قیمت مسکن تا پایان سال ۹۹

افزایش احتمالی قیمت مسکن تا پایان سال

افزایش احتمالی قیمت مسکن تا پایان سال

 

بیت الله ستاریان کارشناس بازار مسکن از پیش‌بینی متوسط ده درصد ماهانه قیمت مسکن تا پایان سال خبر داد و گفت : احتمالا متوسط قیمت مسکن در تهران تا پایان سال به متری ۳۵ میلیون تومان هم می‌رسد.

افزایش احتمالی نرخ مسکن تا پایان سال

 

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، بیت الله ستاریان، کارشناس بازار مسکن درباره وضعیت قیمت مسکن تا پایان سال گفت: از ابتدای سال تاکنون متوسط قیمت مسکن بین پنج تا ۱۰ درصد افزایش یافته است. پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال متوسط نرخ  مسکن هر ماه حدود ۱۰ درصد افزایش یابد. یعنی احتمالا متوسط نرخ مسکن در تهران تا پایان سال به متری ۳۵ میلیون تومان هم می‌رسد.

 

بیت الله ستاریان افزود: البته در شهریور ماه متوسط قیمت مسکن نسبت به مدت مشابه ماه گذشته کاهش یافت و سرعت رشد مسکن نسبت به گذشته کُندتر شده است.

 

او در پاسخ به این پرسش که آیا انتخابات آمریکا در کاهش نرخ مسکن تاثیری ندارد؟ اظهار کرد: انتخابات آمریکا ممکن است بر درآمد سرانه کشور تاثیرگذار باشد اما به طور کلی انتخابات آمریکا تاثیری در کاهش قیمت مسکن ندارد.

 

به گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت خریدوفروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در شهریور ماه به ۲۴ میلیون تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۱.۷ درصد افزایش یافته است.

 

بر اساس این گزارش، در شهریورماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۸.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۸ درصد کاهش و ۲۰۳.۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۵.۱ و ۹۱.۷درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش احتمالی قیمت مسکن

منبع : سلام نو

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.