تیرآهن

تیرآهن

شکل تیرآهن چگونه است ؟ مهمترین کاربرد تیر آهن چیست ؟از چه قسمت هایی تشکیل شده است ؟

یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین اجزای مصالح ساختمانی تیرآهن است . سطح تیر آهن ها به شکل I و H می باشد . تیر آهن ها در ساخت اسکلت فلزی ساختمان نقش مهمی دارند ؛ به نوعی میتوان گفت ساخت اسکلت فلزی برای ساخونان بدون تیر آهن غیر ممکن می باشد و وجود تیر آهن قطعا مورد نیاز است . مهمترین کاربرد تیر آهن این است که از آن برای منتقل کردن بارهای سنگین وزن استفاده می شود و فشار های وارد بر ساختمان بر دوش تیر آهن است . تیر آهن دارای دو قسمت است این دو قسمت عبارتند از : بال و جان ، قسمت میانی تیر آهن که بخش اصلی قیمت تیرآهن نام دارد جان است و لبه های مجاور بال هستند .

 

استفاده از تیر اهن چه مزیت هایی را برای مصرف کنندگان در پی دارد ؟

قیمت استفاده از تیرآهن مزیت های بسیاری را برای افراد در پی دارد . نخستین مزیت استفاده از تیر آهن است این است که این محصول دارای قطعات پیش ساخته است به همین علت خطاهایی در زمان تولید برای آنها وجود ندارد . تیر آهن ها به طور یک مصالح ساختمانی آماده به دست مصرف کننده میرسند به همین دلیل مصرف تیر آهن ها باعث افزایش سرعت ساز و کار می شود . مصرف نمودن تیر آهن در ارتفاعات بلند نیز به سادگی انجام می گردد . همچنین این امکان برای شما وجود دارد که پس از پایان ساخت و ساز تیر آهن خود را در گام بعدی توسعه دهید .

تیر اهن ها نسبت به پایه های سازه بننی محیط های کمتری را اشغال میکنند به همین علت استفاده از آنها باعث کاهش هزینه های ناشی از ساخت و ساز می شود . همچنین تیرآهن ها در زمینه ی ساخت و ساز کاربرد هاو مزیت های گوناگون و متنوعی دارند یکی از آنها استفاده از یتر آهن در ساخت اسکلت فلزی ساختمان است .

معایب استفاده از تیرآهن چیست ؟

همانگونه که استفاده از تیر آهن مزیت هایی را به همراه دارد دارای معایبی نیز می باشد . تیر آهن در برابر خوردگی مقاومت و دوام بسیار کمی دارد به طوری که برخی فلزات در مقابل عوامل تحریک کننده و آب و هوا از خود واکنشی نشان می دهند اما تیر آهن اینگونه نیست اگر در شرایط خاصی قرار بگیرد وچار خوردگی می شود و حتی ممکن است از ابعاد و اندازه های این محصول نیز کاسته شود به همین علت هزینه های نگهداری از تیر آهن بسیار زیاد است . یکی دیگر از معایب تیر آهن مربوط به کمان این محصول است تیر آهن ها به کمان خود تمایل دارند که این مورد یکی از معایب بزرگ خواهد بود . تیر آهن ها دارای کنترل چندانی برای دیگر اتصالات نیستند و این امکان وجود ندارد تا آنها را با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل کنید ‌.

 

تیر آهن ها چند نوع می باشند ؟ تفاوت تیر آهن با یکدیگر چیست ؟

قیمت تیرآهن انواع متفاوتی دارد و در ابعاد و اندازه و شکل های گدناگونی طراحی می شوند . هر یک از تیر آهن ها باتوجه به شکل و خاصیت های مکانیکی که دارند مورد استفاده قرار میگیرند ، انواع تیر آهن ها عبارتند از : تیر آهن IPE ، تیر آهن INP ، تیر آهن پهن ، تیر آهن لانه زنبوری ، تمامی این موارد نمونه هایی از تیر آهن است که کاربرد ها و خواص مکانیکی متفاوتی دارند .

امیررضا سترگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.