قیر چیست ؟ از چه ماده ای تولید می شود ؟

- شرکت پارسیان سازه

قیر چیست ؟ از چه ماده ای تولید می شود ؟

قیر چیست ؟ قیر یک ماده با چسبندگی بسیار است که رنگ آن متمایل به سیاه و یا قهوه ای تیره است . قیر از نفت به دست می آید که حالت آن در ابتدا جامد است سپس میتواند با بالا بردن دما به حالت خمیری شکل نیز تبدیل شود . قیر به علت اینکه غیر قابل نفوذ در برابر آب و دارای چسبندگی بسیار است کاربرد های فراوانی را نیز در این راستا به خود اختصاص داده است .

قیر به چه علت تحت تاثیر دیگر فرایند ها قرار میگیرد ؟

همچنین قیر به علت نامتعادل بودن قیمت نفت ، قیمت آن به صورت روزانه محاسبه می گردد . قیر ها برای اینکه بتوانند کاربرد های فراوانی را به خود اختصاص دهند تحت تاثیر فرآیند های دیگری نیز قرار میگیرند که انواع متفاوتی از قیر ها با نام های قیر دمیده ، قیر محلول ، قیر امولیسیون و قیر پلیمری را به وجود می آورند .

 

از قیر در چه مواردی میتوان استفاده کرد ؟

قیر به علت ضد رطوبت و ضد آب بودن برای کف، کاشی، پوشش ها ، ورقه ها و صفحات عایق ، روی پله ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد ‌.

همچنین از قیر در مواردی مانند : ساخت و ساز ، پوشش سقف ساختمان ، پر کردن درز ها ، پرایمر ها ، چسب های سقفی و توفال ها می توان مصرف کرد .

قیر در نماها و سقف ها نیز کاربرد های بسیاری دارد برای مثال : معماری ، اجر نمایی ، تخته های گچ بری ، پوشاندن دیوار و سقف ، ضد صدا بودن .

توجه داشته باشید که قیمت قیر های گفته برحسب کیلوگرم می باشد و این قیمت ها ممکن است به علت نوسات قیمت نفت مجدد نیز دچار تغییراتی شود .

کلیدواژه : مصالح ساختمانی
نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.