مرحله آخر ساختمان سازی چیست ؟

مرحله آخر ساختمان سازی چیست ؟ شرکت پارسیان سازه

مرحله آخر ساختمان سازی چیست ؟

یکی از گام های پایانی در ساخت یک جدار یا دیواره داخلی و خارجی، گچ کاری آن است، میدانید که مرحله ی آخر ساختمان سازی چیست ؟
گچ کار یک ساختمان نیازمند یک فردی با تخصص بالا می باشد، اما گاهی اوقات افراد دیگر نیز می توانند با به کار گیری فنون گچ کاری مقداری از این فرآیند را انجام دهند.
در ادامه به توضیحاتی در خصوص مراحل گچ کاری در ساختمان خواهیم پرداخت.

قبل از گچ کاری باید به چه نکته ای توجه کنیم ؟

نخستین گام در گچ‌ کاری که توسط یک فرد حرفه ای انجام می شود. اجتناب از آلودگی و کثیفی است.
در زمان انجام دادن گچ کاری باید نظافت و تمیزی به طور کلی رعایت شود تا فرد گچ کار بتواند با دقت لازم مراحل گچ کاری ساختمان را به نحوه احسنت به پایان برساند.
توجه داشته باشید که قبل از گچ کاری نباید هیچگونه سطل و یا لکه ای روی دیوار وجود داشته باشد، زیرا با نمایان شدن کوچک ترین عیب مقدار بسیاری از کیفیت کار کاسته می شود.

برای ایجاد قدرت چسبندگی بین گچ و سطح باید چه اقدامی انجام دهیم ؟

در این مرحله متوالی از گچ کاری ساختمان باید سطح مورد نظری را که برای، گچ‌ کاری انتخاب کرده اید باید از قدرت چسبندگی بسیاری برخوردار باشد و سطوح تماما پاکیزه باشد.
شما می توانید برای اطمینان از پاکیزگی سطح مورد نظر ابتدا آن را با یک فرچه تمیز کند و سپس یک پارچه ی خیس را به همان سطح بکشید.
همچنین از وجود لکه ها بر دیوار جلوگیری کنید. زمانی که از چسبندگی متناسب گچ و سطوح مطمئن شدید امکان انجام این فرایند را دارید.

مراحل تهیه ی خمیر گچ به چه صورت انجام می شود ؟

در این مرحله از گچ کاری ساختمان باید دقت خود را به کار بگیرید. برای به وجود آوردن خمیر گچ ابتدا باید آن را با آب ترکیب کنید.
همچنین اگر می خواهید خمیر گچ شما با سرعت بیشتری تهیه شود می توانید آن را با آب ولرم ترکیب کنید و اگر می خواهید در مدت زمان بیشتری ترکیب شود به آن آب سرد اضافه کنید.
سطل مور نظر گچ کاری خود را به طور نیمه آب کنید و با هم زدن آن اجازه دهید تمامی نقاط خشک گچ نیز به طور کامل خیس شوند.
توجه داشته باشید که برای درست کردن خمیر گچ، گچ را به آب باید اضافه نمایید.
برای اطلاع از آماده بودن خمیر خود میتوانید یک تکه چوب را به طور عمود در ترکیب خود قرار دهید اگر چوب در جای خود ثابت ماند به این منظور است که ترکیب خمیر گچ شما آماده است.

نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.