چرا خودروی 206 همچنان پرطرفدار است

چرا خودروی 206 همچنان پرطرفدار است

خودروی 206 یکی از انواع مدل های پرطرفدار شرکت خودروسازی پژو می باشد. این شرکت خودرو سازی فرانسوی یکی ازمعتبرترین گروه های سازنده خودرو می باشد که در کشور ایران سابقه تولیدات و واردات فراوانی از دیرباز داشته است. ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با علت محبوبیت خودروی 206 بپردازیم.

 

چرا خودروی 206 همچنان پرطرفدار است
چرا خودروی 206 همچنان پرطرفدار است

تاریخچه

 

206 خودروی نسبتا قدیمی اما جذاب  نسبت به سایر تولیدات شرکت پژو می باشد. به این معنی که از طرح ابتدایی ساخت این مدل خودرو و اولین تولیدات آن حدودا بیش از 15 سال می گذرد. در ابتدا ورود این خودرو تنها بصورت واردات انجام میشد اما با طراحی خط تولید این مدل در کشور این خودرو همچنان جزو پرطرفدار ترین خودرو های مورد استقبال مصرف کنندگان است و به همین دلیل همچنان تولیدات آن ادامه دارد.

علل محبوبیت

 

در رابطه با دلایل محبوبیت این خودرو موارد بسیار زیادی رو می توان اشاره کرد. شاید در نگاه اول که این خودرو بسیار مورد طرفدار قشر جوان کشور قرار گرفت ظاهر جذاب و ویژه آن باشد.
خودروی 206 جزو خودروهای هاچبک دسته بندی می شود. یک ضرب المثل نسبتا قدیمی هست که فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه در واقع این ضرب المثل رو به این خودرو بسیار نزدیک میدونن چون در کنار ظاهر نسبتا کوچک و جمع و جور خود ، خودروی نسبتا تند و تیز و پرشتابی محسوب می شود.
با نگاهی اجمالی نسبت به مطالبی که تا اینجا در این مقاله ارائه کردیم می توان تا حدودی به محبوبیت این خودرو اذعان کرد. اکثر جوانان نسبت به تند و تیز بودن خودرویی که انتخاب می کنند حساسیت دارند و 206 هم خودرویی است که عیار خود را در این زمینه ثابت کرده است.
از دیگر محبوبیت های این مدل خودرو می توان به مدل قیمتی این خودرو اشاره کرد که اگر بخواهیم نموداری برای انواع قیمت گذاری این محصول در کشور ارائه کنیم وسط این نمودار رو به خود اختصاص می دهد. از مباحث پرشتاب بودن و داشتن ظاهر جذاب و هزینه نسبتا متوسط این خودرو اگر عبور کنیم مورد دیگر بحث امنیت این خودرو می باشد که استاندارد 4 ستاره رو دریافت کرده است که امتیاز قابل قبولی است.
یکی دیگر از مواردی که می توان به آن اشاره کرد رانندگی لذت بخش با این خودرو می باشد. شاید به همین دلیل است که بسیاری معتقدند که اگر شما یکبار تجربه رانندگی با این خودرو رو پیدا کنید شاید دل کندن از آن خیلی هم آسان نباشد.
یکی از موارد مهمی که به محبوبیت این خودرو کمک شایانی کرده است نوع اتومات و دستی این خودرو می باشد که براساس نیاز مشتری و با توجه به بودجه مورد نظر دست مشتری برای انتخاب باز است.
در کنار موارد محبوبیت ذکر شده در بالا به چند مورد از نکات منفی این خودرو هم اشاره کنیم. یکی از مهمترین نکات منفی اکثر خودروهای ساخت شرکت پژو می توان به ضعف واشر و دمای بالای موتور آن اشاره کرد. به این معنی که همیشه باید مراقب میزان آب و روغن این مدل خودرو بود. چون این خودرو درواقع متعلق به کشورهای سردسیری بوده است اما در کشور ما چون مدل آب و هوایی گرمسیری می باشد این نکته بسیار بیشتر حائز اهمیت می باشد.
از دیگر نکات منفی آن هم می توان به استهلاک بالای قطعات آن اشاره کرد.خب ما تو این مطلب سعی کردیم نسبت به معرفی و عوامل نسبتا مهمی که خودروی 206 همچنان پرطرفدار است اشاره داشته باشیم . در پایان بار دیگر بصورت خلاصه نکات مثیت و منفی ذکر شده رو قرار می دهیم.

نکات مثبت                                                                     

  • ظاهر جذاب
  • هزینه نسبتا اقتصادی
  • رانندگی لذت بخش
  • ایمنی استاندارد

 نکات منفی

  •   ضعف واشر
  •  استهلاک نسبتا بالا
علیرضا هدایتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.