چسب کاشی چیست و چگونه استفاده میشود

چسب کاشی

استفاده از چسب کاشی چگونه صورت میگیرد ؟

چسب کاشی یک محصول بسیار جدید و مدرن است که از آن در بند کردن مصالح ساختمانی گوناگون و متصل کردن آنها و ایجاد مقاومت کاشی و سرامیک استفاده می شود ‌. چسـب کاشی از مواد تشکیل دهنده مناسبی برخوردار است به همین علت مزیت های فراوانی دارد . استفاده از چسـب کاشی در صنعت ساخت و ساز بسیار ساده است به طوری ملات موجود را با آب ترکیب میکنید و بین سطوح خالی کاشی و سرامیک و موزاییک ها قرار می دهید .

در تهیه ی چسـب کاشی از چه موادی استفاده شده است ؟

همانگونه که گفته شد چسـب کاشی از مواد گوناگونی ساخته شده است . مواد تشکیل دهنده ی چسب کاشی معدنی و شیمیایی هستند که این مواد عبارتند از : سیمان پورتلند غیر آلی ، ماسه های دانه ریز و دیگر موادی که سبب چسبدگی می شوند . در تولید چسب کاشی از مواد استفاده شده است که باعث قدرت چسبندگی بیش از حد چسـب کاشی می شوند . مواد موجود در چسـب کاشی نصب کاشی را اسان تر و صرف انرژی را کمتر میکنند .

مزیت ها و مشخصات فنی چسـب کاشی چیست ؟

چسـب کاشی مزیت های فوق العاده را در صورت استفاده به همراه دارد . مزیت ها و برخی مشخصات فنی چسب کاشی عبارتند از : قدرت چسبندگی بسیار زیاد ، استحکام و مقاومت فراوان ، مقاوم در برابر نفوذ آب ، اجرا و نصب بسیار ساده و آسان و صرفه جویی در هزینه ها نمونه هایی از مشخصات فنی و مزیت های چسب کاشی هستند .

 

چند نوع چسب کاشی وجود دارد ؟ تفاوت هر یک از این چسـب ها با دیگری چیست ؟

چسـب کاشی دارای انواع متفاوتی است که هرکدام از آنها ممکن است تفاوتی در شکل ظاهری ، ساختار ، کاربرد و مزیت هایشان با دیگری داشته باشند ، انواع چسـب کاشی عبارتند از : چسـب کاشی خمیری ، چسـب کاشی پودری ، چسـب کاشی اپوکسی ، چسـب کاشی ماستیک ، چسـب کاشی لاتکس و چسـب کاشی اکریلیک
از تمامی این چسـب ها در چسباندن کاشی و سرامیک‌و موزاییک باتوجه به ساختار و مزیت ها و کاربرد هایشان میتوانید استفاده کنید .

امیررضا سترگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.