چه قسمت هایی از ساختمان نیازمند بتن ریزی هستند ؟

بتن ریزی ساختمان

چه قسمت هایی از ساختمان نیازمند بتن ریزی هستند ؟

مرحله ی بتن ریزی معمولا با کمک پمپ ها و جرثقیل ها صورت میگیرد . فرایند بتن ریزی برای استحکام و مقاوم سازی ساختمان می باشد ‌ . قسمت های مانند : پی ، ستون ها و سقف ساختمان هستند که به بتن ریزی نیاز دارند ، همچنین توجه داشته باشید که بتـن ریزی این فضاها باید با دقت و مهارت فراوانی انجام شود . در ادامه ی مطلب به اصول بتـن ریزی در ساختـمان سازی خواهیم پرداخت .

بتـن ریزی ساختمان سبب بروز چه عواملی می شود ؟

همانگونه که گفته شده بتن ریزی ساختمان یکی از مهم ترین گام های صنعت ساخت و ساز است ، بتـن ریزی سـاختمان سبب بروز عواملی مانند استحکام و مقاومت ساختمان می گردد . در برابر زلزله و دیگر خطرات می شود . اصول بتـن ریزی سـاختمان باید به با دقت و مهارت فراوان انجام شود تا در مواقع اضطراری افراد دچار نگرانی اید نشوند .

در مرحله ی اول بتن ریزی ساختمان باید به چه نکته ای توجه کرد ؟

در گام نخست باید بتنی که برای ساختمان در نظر گرفته می شود دارای کیفیت مناسبی باشد ، از ترکیب شدن موادی مانند : شن ، ماسه ، سیمان ، سنگ آهک و آب بتن تشکیل می شود ، توجه داشته باشید که مخلوط کردن این مواد برای تشکیل بتن نیازمند مهارت و دقت بسیاری است . در طی سال های اخیر استفاده از بتن رواج زیادی در بین معماران پیدا کرده است .

برای کدام یک از فضاهای موجود در ساختمان باید قالب بندی انجام شود ؟

پس از اماده سازی بتن نوبت به قالب بندی و آرماتورسازی بتن می رسد که پیش از بتن ریزی باید قالب بندی انجام می شود . آرمارتور سازی ساختمان به مواردی همچون طبقات ساختمان ، کیفیت زمین بنا و…. بستگی دارد . در کناره های آرماتور ها قسمت های خالی ای حفظ میکنند که قالب بندی بتن ریزی در آنجا صورت گیرد . توجه داشته باشید که سقف ها و ستون های ساختمان نیز نیازمند قالب بندی می باشند .

نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.