نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

7 11 - شرکت پارسیان سازه

نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران – در منطقه یک خانه‌های با متراژ بالای ۲۰۰ متر، رهن‌هایی بالای دو میلیارد دارند و اگر مالکی رهن را در حدود یک میلیارد تعیین کرده باشد، اجاره بها بالای ۴۰ میلیون تومان است. برخی مالکان برای اطمینان از پرداخت اجاره شرط پرداخت ۳ ماه اجاره را به طور یک جا در اول قرار داد مطرح می‌کنند. یکی از فایل‌های اجاره در الهیه با متراژ ۳۹۵ متر ۳ میلیارد تومان رهن و ۵۰ میلیون اجاره ماهیانه پیشنهاد شده است.

مستاجرانی که این روز‌ها به دنبال خانه هستند از پیشنهاد‌های عجیب قیمتی مالکان می‌گویند که با اجاره بهای واقعی منطقه فاصله زیادی دارد ظاهرا مالکان به دلیل کم رونقی بورس به جای پول پیش اجاره می‌خواهند.

به گزارش اقتصادنیوز، فصل پاییز و زمستان برای مستاجران فصل مناسبی برای جابه جایی بود. التهابات قیمتی بازار تابستانه اجاره فروکش کرده و مالکانی که نتوانسته بودند در روز‌های پر رونق این بازار ملک خود را اجاره دهند راحت‌تر از نرخ‌های گذشته خود عقب نشینی می‌کردند.

 

هرچند در این ماه‌ها فایل مناسب هم کم‌تر پیدا می‌شد، اما نرخ‌ها به جیب مستاجران نزدیک‌تر بود. اما این روز‌ها مستاجرانی که به دنبال خانه جدید هستند از اجاره بهای میلیونی می‌گویند که تناسبی با نرخ میانگین منطقه ندارد. به طور مثال یکی از ساکنان منطقه ۲۲ می‌گوید: چند سالی است که به یکی از برج‌های این منطقه نقل مکان کرده ایم. اجاره بهایی که ما برای سکونت در این ملک نوساز پرداخت می‌کردیم را پیش از این برای اجاره ملکی قدیمی و کوچک‌تر در محدوده مرکزی شهر می‌پرداختیم. این منطقه دسترسی‌های محدودی دارد و برای کسانی که هر روز مجبور به تردد در محدوده مرکزی شهر هستند انتخاب مناسبی نیست. چون به جز استفاده از وسیله نقلیه شخصی انتخاب دیگری ندارند.

او ادامه می‌دهد: هر سال مالک با افزایش رقم معمولی که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود قرار داد ما را تمدید می‌کرد، اما امسال درخواست اجاره بهای ۶ میلیونی دارد در حالی که ما تا سال گذشته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت می‌کردیم. یعنی نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش. همچنین رهن ما از ۱۰۰ میلیون را هم به ۱۵۰ میلیون افزایش داده است.

این مستاجر که از محله که در آن زندگی می‌کند راضی است می‌گوید پس از یک هفته ملک مورد نظر خود را در این محدوده با قیمت مناسب پیدا کرده است، اما مجبور شده به خانه‌ای کمی کوچک‌تر نقل مکان کند. به گفته او رقم‌های اجاره در آذر ماه بسیار سلیقه‌ای شده است و در کنار رقم‌های خیالی برخی از مالکان می‌تواند با کمی جستجو ملک مناسب با قیمت واقعی پیدا کرد.

بررسی فایل‌های اجاره در سایر مناطق تهران هم نشان می‌دهد مالکان در آذر ماه هم بر قیمت‌های خود افزوده اند و برخی مالکان که به دلیل سرمایه گذاری در بازار‌های سرمایه علاقمند به رهن بودند حالا به دریافت اجاره‌های بالای ۵ میلیون علاقمند شده اند

هرچند که همچنان فایل‌های رهن میلیاردی هم در برخی از مناطق تهران بسیار است. در جستجوی فایل‌های پیشنهادی برای اجاره به خانه‌های نوسازی هم برخورد می‌کنیم که بیشتر آن‌ها فاصله زیادی با نرخ‌های حقیقی بازار دارند.

در منطقه یک خانه‌های با متراژ بالای ۲۰۰ متر، رهن‌هایی بالای دو میلیارد دارند و اگر مالکی رهن را در حدود یک میلیارد تعیین کرده باشد، اجاره بها بالای ۴۰ میلیون تومان است. برخی مالکان برای اطمینان از پرداخت اجاره شرط پرداخت ۳ ماه اجاره را به طور یک جا در اول قرار داد مطرح می‌کنند. یکی از فایل‌های اجاره در الهیه با متراژ ۳۹۵ متر ۳ میلیارد تومان رهن و ۵۰ میلیون اجاره ماهیانه پیشنهاد شده است.

 

 نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

 

نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

 نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

 

 نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

 نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

 نرخ نجومی اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

 

منبع :فرارو

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.