تسهیلات ۳۰۰ میلیونی برای مسکن

تسهیلات ۳۰۰ میلیونی برای مسکن

تسهیلات ۳۰۰ میلیونی برای مسکن – تسهیلات خرید مسکن برای نخبگان و استعدادهای برتر کشوری که با معرفی نامه بنیاد ملی نخبگان برای دریافت این تسهیلات به بانک مسکن مراجعه می کنند برای سال جاری افزایش یافته و به 300 میلیون تومان رسید.

بانک مسکن با ابلاغ دستورالعمل پرداخت این تسهیلات به نخبگان و استعدادهای برتر کشوری به شعب، فرایند پرداخت تسهیلات مسکن نخبگان به این گروه از متقاضیان مسکن را آغاز کرد.

بر این اساس و با استناد به نامه‌ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به موجب مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن، با پرداخت سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر به مبلغ سه میلیارد ( 000ر000ر000ر3) ریال با مدت بازپرداخت 20 سال و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر 18 درصد) موافقت شد. که با توجه به ضوابط و دستورالعمل های شبکه بانکی و بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات مسکن و همچنین با در نظر گرفتن سیاست های اعتباری بانک مسکن این تسهیلات به افراد واجد شرایط با سقف جدید پرداخت خواهد شد.

به گزارش هیبنا، افزایش سقف تسهیلات مسکن نخبگان از محل اعتبارات بانک مسکن در سال 99 خواهد بود و سقف 300 میلیون تومانی تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط که از این پس اقدام به ارائه درخواست به بانک مسکن کنند پرداخت خواهد شد.

در ابلاغیه اداره کل اعتبارات بانک مسکن به ادارات کل، مدیریت های استانی و شعب در این خصوص آمده است: پس از وصول این نامه(ابلاغیه پرداخت تسهیلات 300 میلیون تومانی به نخبگان)، اعطای تسهیلات صرفاً از محل سهمیه سال 1399 امکان‌پذیر بوده و آن‌ دسته از متقاضیانی که معرفی‌نامه‌های صادره آنها قبل از ابلاغ این نامه عمومی به بانک ارائه و به ثبت رسیده و در حال‌حاضر وضعیت پرونده ایشان، غیرقطعی (در حال تشکیل پرونده، ارزیابی، دفترخانه و …) است، در صورت ارائه معرفی‌نامه جدید از سوی بنیاد ملی نخبگان می‌توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید بهره‌مند شوند. این تبصره یک امتیاز ویژه برای این گروه از متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن نخبگان محسوب می شود تا بتوانند از سقف جدید این تسهیلات بهره مند شوند. با این حال، افزایش سقف تسهیلات مسکن نخبگان برای متقاضیانی که قرارداد آنان در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی شده است، قابل تسری نخواهد بود.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن هر سال مطابق با دستورالعمل بانک مرکزی و سیاست های اعتباری خود، به نخبگان و استعدادهای برتر کشوری با معرفی نامه بنیاد ملی نخبگان تسهیلات مسکن پرداخت می کند. سقف این تسهیلات برای سال 99 به 300 میلیون تومان افزایش یافت.

 

منبع : شهرخبر

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.