معماری -دانستنی های جذاب و نکات علمی در مورد معماری

دانستنی های جذاب و نکات علمی در مورد معماری

معماری -دانستنی های جذاب و نکات علمی در مورد معماری

 

نکات کاربردی معماری | دانستنی های علمی در زمینه معماری و ساختمان سازی

معماری – نکات کاربردی معـماری، نکاتی است که در زمینه های اجرایی و ساختمان سازی مورد استفاده معماران و طراحان قرار می گیرد. نکات کاربردی معماری بسیاری وجود دارد که دانستن آن ها، برای دانشجویان رشته معماری و کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند واجب است. در این مطلب به بررسی 32 مورد از نکات کاربردی معماری پرداخته ایم. دوستان و همراهان عزیز معماریان تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و در صورتی که نظر یا پیشنهادی راجع به این مطلب یا دیگر مطالب سایت دارید، از طریق بخش نظرات انتهای مقاله با ما در میان بگذارید.

 

1- دمای بتن

دمای بتن ریزی نباید از ۳۳ درجه سانتی گراد فراتر رود. اگر تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته نشده باشد، مهندس ناظر می تواند اجازه بتن ریزی را ندهد.

 

2- سازگاری مصالح

از مصرف آب شور جهت شستن اجزای آجرهای چیده شده با ملات سیمانی باید خودداری شود. “مبحث پنجم مقررات ملی / بند ۵-۲-۵-۱”

 

3- درجه خاموت ها

باز شدن خاموت ها با قلاب ۹۰ درجه و انهدام بتن ستون زلزله ۱۹۹۹ چی چی تایوان! خاموت با قلاب ۱۳۵ درجه شکل پذیزی به مراتب بهتری ارائه می دهد.

 

4- اصول ویبره بتن

در هر مترمربع بتن ریزی به عمق 0.5 متر ویبره به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه صورت پذیرد‌.

 

5- نصب نعل درگاه

روش صحیح نصب نعل درگاه جهت بالابردن راندمان آن در طولانی مدت: استفاده از یونولیت بین نعل درگاه و پروفیل درب جهت عدم وارد نمودن وزن اضافی به فریم.

 

 

6- نکته مهم در رابطه با روان کردن بتن

هیچ وقت برای روان تر کردن بتن در حین بتن ریزی، داخل میکسر آب ریخته نشود زیرا باعث ترک های ناشی ازجمع شدگی در بتن می شود.

 

پیشنهاد میشه

بیلبورد

رضایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.