مشخصات گچ چیست

مشخصات گچ چیست ؟

گچ یکی دیگر از مصالح ساختمانی است که کاربرد های فراوانی دارد . گچ به صورت کاملا طبیعی در ، طبیعت موجود می باشد و این سوال پیش می آید که مشخصات گچ چیست ؟ در پاسخ باید بگوئیم گچ بعد از خرد شدن به کوره های مخصوص انتقال پیدا میکند تا شکل ظاهری خود برای کاربرد در ساخت و ساز پیداکند . گچ‌ کاربرد های بسیاری دارد و بیشتر کاربرد های این محصول مربوط به صنعت ساخت و ساز است ، گچ شامل پیچدگی ها و ریزه های فراوانی است و در زمان استفاده از آن باید دقت و مهارت فراوانی داشته باشید .

 

از گچ در انجام چه مواردی استفاده می شود ؟

از گچ برای پوشش دادن قسمت های متفاومت و دکوراتیور ها استفاده می شود ‌. گچ به علت رنگ سفیدی که به خود اختصاص داده است موجب روشنایی فضا می شود . در زمان استفاده نمودن از گچ به تمامی نکات آن باید توجه داشته باشید زیرا رعایت نکردن هر یک از موارد موجب بروز یک مشکل یا روییداد می گردد.

 

مشخصات فنی گچ چیست ؟

  • این محصول وزن سبکی دارد به همین علت هیچگونه بار اضافی ای به ساختمان و بنای درحال ساخت وارد نخواهد کرد .
  • گچ یک نوع عایق صوتی و حرارتی به شمار می رود .
  • گچ قابلیت شکل پذیری فراوانی دارد و میتوان به اشکال متفاوتی تبدیل شود .
  • در صورتی که گچ کثیف شود پاک کزدن آن به راحتی صورت نمیگیرد .
  • گچ‌ استحکام و مقاومت بسیاری در زمان حریق و آتش سوزی از خود بروز می دهد .
مشاهده  قالب بندی فونداسیون

 

 

در زمان استفاده از گچ باید چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

در زمان استفاده از گچ ابتدا باید آن را به طور کامل با آب ترکیب نمایید توجه داشته باشید آب و‌گچ ورکیب شده باهن باید به اندازه ی مناسبی باشند . وقتی گچ حالت گیرنده و سفتی پیدا کرد میتوانید آن را به سطوح مورد نظر آغشته کنید . حرکت اجرای گچ روی سطوح باید به طور مورب انجام شود .