تیرآهن

شکل تیرآهن چگونه است ؟ مهمترین کاربرد تیر آهن چیست ؟از چه قسمت هایی تشکیل شده است ؟

یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین اجزای مصالح ساختمانی تیرآهن است . سطح تیر آهن ها به شکل I و H می باشد . تیر آهن ها در ساخت اسکلت فلزی ساختمان نقش مهمی دارند ؛ به نوعی میتوان گفت ساخت اسکلت فلزی برای ساخونان بدون تیر آهن غیر ممکن می باشد و وجود تیر آهن قطعا مورد نیاز است . مهمترین کاربرد تیر آهن این است که از آن برای منتقل کردن بارهای سنگین وزن استفاده می شود و فشار های وارد بر ساختمان بر دوش تیر آهن است . تیر آهن دارای دو قسمت است این دو قسمت عبارتند از : بال و جان ، قسمت میانی تیر آهن که بخش اصلی قیمت تیرآهن نام دارد جان است و لبه های مجاور بال هستند .

 

استفاده از تیر اهن چه مزیت هایی را برای مصرف کنندگان در پی دارد ؟

قیمت استفاده از تیرآهن مزیت های بسیاری را برای افراد در پی دارد . نخستین مزیت استفاده از تیر آهن است این است که این محصول دارای قطعات پیش ساخته است به همین علت خطاهایی در زمان تولید برای آنها وجود ندارد . تیر آهن ها به طور یک مصالح ساختمانی آماده به دست مصرف کننده میرسند به همین دلیل مصرف تیر آهن ها باعث افزایش سرعت ساز و کار می شود . مصرف نمودن تیر آهن در ارتفاعات بلند نیز به سادگی انجام می گردد . همچنین این امکان برای شما وجود دارد که پس از پایان ساخت و ساز تیر آهن خود را در گام بعدی توسعه دهید .

مشاهده  انواع کاشی و ساختار آن ها

تیر اهن ها نسبت به پایه های سازه بننی محیط های کمتری را اشغال میکنند به همین علت استفاده از آنها باعث کاهش هزینه های ناشی از ساخت و ساز می شود . همچنین تیرآهن ها در زمینه ی ساخت و ساز کاربرد هاو مزیت های گوناگون و متنوعی دارند یکی از آنها استفاده از یتر آهن در ساخت اسکلت فلزی ساختمان است .

معایب استفاده از تیرآهن چیست ؟

همانگونه که استفاده از تیر آهن مزیت هایی را به همراه دارد دارای معایبی نیز می باشد . تیر آهن در برابر خوردگی مقاومت و دوام بسیار کمی دارد به طوری که برخی فلزات در مقابل عوامل تحریک کننده و آب و هوا از خود واکنشی نشان می دهند اما تیر آهن اینگونه نیست اگر در شرایط خاصی قرار بگیرد وچار خوردگی می شود و حتی ممکن است از ابعاد و اندازه های این محصول نیز کاسته شود به همین علت هزینه های نگهداری از تیر آهن بسیار زیاد است . یکی دیگر از معایب تیر آهن مربوط به کمان این محصول است تیر آهن ها به کمان خود تمایل دارند که این مورد یکی از معایب بزرگ خواهد بود . تیر آهن ها دارای کنترل چندانی برای دیگر اتصالات نیستند و این امکان وجود ندارد تا آنها را با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل کنید ‌.

 

تیر آهن ها چند نوع می باشند ؟ تفاوت تیر آهن با یکدیگر چیست ؟

قیمت تیرآهن انواع متفاوتی دارد و در ابعاد و اندازه و شکل های گدناگونی طراحی می شوند . هر یک از تیر آهن ها باتوجه به شکل و خاصیت های مکانیکی که دارند مورد استفاده قرار میگیرند ، انواع تیر آهن ها عبارتند از : تیر آهن IPE ، تیر آهن INP ، تیر آهن پهن ، تیر آهن لانه زنبوری ، تمامی این موارد نمونه هایی از تیر آهن است که کاربرد ها و خواص مکانیکی متفاوتی دارند .

مشاهده  ابزارآلات ساختمانی