مصالح ساختمانی البرز و کرج زیر ذره بین استاندارد

مصالح ساختمانی البرز و کرج زیر ذره بین استاندارد

مدیر کل استاندارد البرز گفت: بر اساس انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی البرز مقرر شده تا با همکاری و هماهنگی این ۲ نهاد، ساماندهی تولید و مصرف مصالح ساختمانی، فرآورده ها و تجهیزات ساختمانی مورد توجه جدی تر قرار گیرد.

 

فتانه شکرالهی افزود: فرآورده تیرچه بتنی و بلوک سیمانی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و به موجب قانون واحدهای تولیدی موظف به دریافت پروانه استاندارد هستند.
کارخانه ی بلوک سیمانی مانا آماده ی همکاری با کلیه سازندگان محترم در سراسر استان تهران و البرز، شهر کرج و دیگر نقاط کشور می باشد

 

شکرالهی گفت: براساس قانون، واحدهای تولیدی که نسبت به استانداردسازی محصولات خود، بی‌توجهی کنند و تولیدات فاقد استاندارد را روانه بازار مصرف کنند، پس از طی مراحلی اعم از تذکر، اخطار، تعهد و غیره، به مراجع قضایی ذیربط معرفی خواهند شد.

 

 

وی افزود: از ابتدا سال جاری تاکنون پنج واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

وی اظهار داشت که نظام مهندسی و اداره کل استاندارد ۲ بازوی اجرای ساخت و سازهای استاندارد در کشور هستند و با واحدهای تولید تیرچه و بلوک سیمانی غیراستاندارد برخورد قانونی خواهد شد.

 

بر این اساس رعایت استانداردهایی که مقاومت ساختمان را در مقابل زلزله بیشتر می کند مورد تاکید است.

 

وی اهم اقدامات نظارتی اداره کل استاندارد البرز را بازرسی از مراکز عرضه مصالح ساختمانی، شناسایی و کنترل مراکز تولید فرآورده های ساختمانی، خرید فرآورده های ساختمانی مشمول استاندارد اجباری از مراکز عرضه و ارسال به آزمایشگاه های همکار برای آزمون، بازدید های مشترک با سایر دستگاه های نظارتی از مراکز عرضه فرآورده های ساختمانی مشمول استاندارد اجباری ذکر کرد.

 

 

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.