تعیین تکلیف ۳۰ هزار متقاضی مسکن ملی

تعیین تکلیف ۳۰ هزار متقاضی مسکن ملی

تعیین تکلیف ۳۰ هزار متقاضی مسکن ملی

 

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  در رابطه با تعیین تکلیف ۳۰ هزار متقاضی مسکن ملی گفت: از میان ۱۳۸ هزار واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد مسکن بالغ بر ۲۹ هزار و ۹۳۴ نفر واریز وجه انجام داده‌اند.

 

به گزارش روز نو :طرح اقدام ملی مسکن با هدف افزایش تولید مسکن در راستای خانه دار کردن اقشار کم درامد از سال گذشته در دو مرحله اجرا و پایش متقاضیان صورت گرفت.

 

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مـسکن، طرح اقدام ملی مسکن را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است.

 

از ۴۰۰ هزار واحدی که قرار است احداث شود بالغ بر ۱۳۸ هزار واحد برای اجرا برعهده بنیاد مسکن است که برای آغاز هر طرح ابتدا متقاضی باید ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه را واریز کند و زمین مورد نیاز اجرای طرح نیز برای افراد تامین شود.

 

در این بین بنیاد مسکن درحال‌حاضر متعهد به احداث و تکمیل واحد‌های مسکونی ملی برای ۲۹ هزار و ۹۳۴ نفر است.

 

در همین راستا جواد حق شناس در مورد آخرین وضعیت ساخت مسکـن ملی که تحت پوشش بنیاد مسکن قرار دارد اظهار کرد: تا کنون واریز وجه ۲۹ هزار و ۹۳۴ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که زیر نظر بنیاد مسکن قرار دارند انجام شده که رقم آن بالغ بر هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان می‌شود.

 

وی افزود: از میان افرادی که واریز وجه انجام داده‌اند تعداد ۱۴ هزار و ۷۳۱ واحد به شکل مستقیم توسط بنیاد مسکن احداث و تحویل متقاضیان می‌شود.

 

به گفته معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که تعداد ۱۳ هزار و ۶۵ واحد در ۷۷ پروژه از مرحله دریافت پروانه تا پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی، پروژه‌های احداث مسکن ملی آنها آغاز شده است.

 

حق شناس تاکید کرد: ۲۰ هزار واحد از ۲۹ هزار و ۹۳۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن که در صورت تأمین زمین از طرف بنیاد مسکن احداث خواهند شد تعیین تکلیف شده‌اند.

 

وی افزود: در این بین ۸ هزار واحد با وجود اینکه واریز وجه کردند، اما هنوز سازمان ملی زمین و مسکن برای این تعداد، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تأمین نکرده است که چندی پیش معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز در این خصوص دستور ویژه برای پیگیری صادر کردند.

 

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برخی از افراد نیز در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده و پذیرفته شده‌اند، اما هنوز وجه اولیه واریز نشده است.

 

حق شناس تصریح کرد: متقاضیانی که کمتر از ۴۰ میلیون تومان واریز کرده‌اند از طرح خارج خواهند شد چراکه شرط الزامی برای اتصال افراد به طرح اقدام ملی مسکن و تکمیل واحد‌ها برای متقاضیان واریز مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان است.

 

به گفته معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه دولت برای احداث ۱۳۸ هزار واحد مسکن ملی برای بنیاد مسکن زمانی محقق خواهد شد که متقاضیان واریز اولیه وجه داشته باشند و برای تمامی آنها زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تأمین شده باشد.

 

 

 

منبع : روزنو

 

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.