درب‌ های ساختمان

درب های ساختمان

درب‌ های ساختمان

از اجزای تشکیل دهنده‌ی اصلی هر ساختمان درب های ساختمان می‌باشند که امروزه نقش بسزایی در نما و جلوه‌ی ساختمان دارند. درب‌های ساختمانی باعث زیبایی کلی ساختمان می‌شوند و امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و فناوری به خصوص در صنعت ساختمان سازی درب‌ها نیز متحول شدند و تغییرات زیادی پیدا کردند.

درب های یک ساختمان به استثنای کارکردی که دارند می‌توانند تحت عنوان یکی از بخش‌های دکوراسیون داخلی نیز ایفای نقش کنند. همچنین علاوه بر درب‌های خارجی ساختمان، درب‌های داخلی ساختمان نیز اهمیت بسزایی در زیبایی و جلوه‌ی واحد دارند. درب‌های داخلی شامل درب اتاق، درب حمام، درب دست‌شویی و سرویس بهداشتی و.. می‌شوند.

انواع

درب ها در ساختمانی اه دو دسته تقسبم می شوند :

  • درب‌های داخلی
  • درب‌های خارجی

درب خارجی دری می‌باشد که به محیط بیرون راه داشته باشد که این روزا از درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شود. درب‌ها نیز انواع مختلف دارند مانند درب چوبی، درب شیشه‌ای و.. که می‌توان در بازار آن‌ها را یافت. لیکن درب‌های داخلی ساختمان در فضای داخلی آپارتمان وجود دارد و انواع آن شیشه‌ای، چوبی، فولادی و. می‌باشد البته این نکته نیز حائز اهمیت است که درب‌ها بر اساس محل مورد نصب دارهی تنوع حنسی هستند مثلا درب حمام و سرویس بهداشتی لزوما باید ویژگی ضد آب بودن داشته باشد.

درب های ساختمانی

 

چگونگی قیمت درب

همچنین این روزا به علت هزینه‌ی بالا از درب‌های پی وی سی ن که این‌ نوع درب‌ها در مقایسه با درب‌های تمام چوب قابل قبول تر است استفاده می‌شود. قیمت‌ درب های داخلی با توجه به ابعاد و جنس مورد نظر برای درب تنوع گسترده‌ای دارند برای مثال درب‌های چوبی نسبت به درب‌های اتوماتیک قیمتی مناسب تر‌ دارند لیکن تعیین کننده‌ی درب ساختمان نوع درب می‌باشد و قیمت آن با توجه به سلیقه‌ی شخصی می‌باشد که چه نوع دربی برای ساختمان مورد پسند است.

کلیدواژه : دربدرب ساختمانی
نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.