بهترین منطقه پایتخت برای خرید مسکن

بهترین منطقه پایتخت برای خرید مسکن

خرید خانه با قیمت مناسب :  به گزارش اقتصادنیوز، اگر به دنبال خانه‌هایی با قیمت مناسب هستید بهتر است منطقه 10تهران را نیز در نظر داشته باشید. منطقه 10تهران یک منطقه بسیار قدیمی است که 100سال قدمت دارد. خرید آپارتمان در منطقه 10تهران بودجه زیادی نمی‌خواهد و به دلیل جمعیت بالایی که در این منطقه وجود دارد املاک منطقه 10به خوبی فروش و اجاره می‌رود.

خرید خانه در منطقه 10 راحت است اما…

 

خرید خانه در منطقه 10 و قیمت زندگی در این منطقه از تهران تقریباً مناسب است. اما زندگی در این منطقه از تهران تقریباً عاری از آرامش است. جمعیت بسیار زیادی در این منطقه زندگی می‌کنند و وجود این تعداد از افراد قطعاً تردد و رفت و آمد بسیار زیادی را در بردارد. دسترسی به این منطقه بسیار راحت بوده و با اتوبوس و مترو می‌توانید به آسانی دسترسی محلی املاک منطقه 10را تجربه کنید.

 

متراژهایی که در این منطقه به صورت رایج در این منطقه وجود دارد و خرید و فروش می‌شود بین 50 مترمربع تا 90 مترمربع است. البته خانه‌هایی با متراژ 30 مترمربع نیز وجود دارد که مشتریان خاص خود را دارد.

 

بررسی میدانی فایل های فروش در این منطقه نشان می دهد در این منطقه نیز بیشتر فایل ها فروش متعلق به آپارتمان های بدون آسانسور است .

آپارتمان های زیر یک میلیاردی اما با سند اوقافی

 

آپارتمان های زیر یک میلیارد تومانی در این منطقه به راحتی پیدا می شود اما برخی از این آپارتمان ها دارای سند اوقافی هستند .

 

در این منطقه آپارتمان از قیمت متری 12 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده تا متری 26 میلیون تومان .

 

با توجه به قیمت آپارتمان ها در این منطقه و وجود آپارتمان های کوچک مقیاس به نظر می آید این منطقه از مناطق محبوب خریداران باشد .

رتبه دوم معاملات مسکن متعلق به کدام منطقه پایتخت است؟

 

آخرین آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی در خصوص تحولات بازار مسکن هم نشان می دهد منطقه 10 در رتبه دوم معاملات مسکن قرار دارد .

 

براساس این آمار از توزیع معاملات انجام‌شده برحسب مناطق مختلف شهر تهران در شهریورماه امسال از میان مناطق 22گانه شهر تهران، منطقه‌ 5 با سهم 15.4 درصد از کل معاملات بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.

 

همچنین منطقه 10 و 2 به ترتیب با اختصاص سهم‌های 9.5 درصدی و 9 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در مجموع 72.8 درصد از کل تعداد معاملات انجام‌شده در شهر تهران در شهریورماه سال 99 مربوط به 10 منطقه‌ شهر بوده و 12 منطقه‌ باقیمانده 27.2 درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. مناطق 5، 10، 2، 4، 14، 8، 7، 15، 1 و 11 مناطقی هستند که بیشترین معاملات را داشتند.

 

در مردادماه منطقه 4 رتبه‌دوم معاملات و منطقه‌ 10 در جایگاه سوم قرار داشت که نشان می‌دهد میزان معاملات در منطقه 10 نسبت به مردادماه افزایش داشته است. در شهریورماه امسال متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق معاملات ملکی شهر تهران 24 میلیون و 290 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل 5.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

این رقم در 15 روز نخست شهریورماه 1.7 درصد بوده و میانگین قیمت 23 میلیون و 500 هزار تومان بوده است. این رقم نسبت به سال گذشته 91.7 درصد افزایش نشان می‌دهد. در میان مناطق 22گانه‌ شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌شده 50 میلیون و 790 هزار تومان به منطقه‌ 1 و کمترین آن 10 میلیون و 410 هزار تومان مربوط به منطقه 18 بوده است.

 

آپارتمان‌های پیشنهادی برای فروش در منطقه 10

 

بهترین منطقه پایتخت برای خرید مسکن

منبع : اقتصاد نیوز

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.