توضیحات وزیر راه درباره تحویل واحدهای مسکن ملی

توضیحات وزیر راه درباره تحویل واحدهای مسکن ملی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کسی حق تعلل در اجرای مسکن ملی را ندارد، گفت: شهرداری‌ها موظفند هرچه سریعتر نسبت به صدور پروانه ساخت واحدهای مسکن ملی اقدام کنند تا عملیات اجرایی در همه استان‌ها آغاز شود.

توضیحات وزیر راه درباره تحویل واحدهای مسکن ملی

 

«محمد اسلامی» در جلسه پیگیری اجرای طرح اقدام این طرح که با حضور مدیران کل و معاونان استان‌ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به استفاده از بهترین و کارآمدترین کارشناسان مسکن در پیشبرد مقدمات اجرای این طرح، اظهارکرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن هیچ کس حق تعلل ندارد و برخی کم کاری‌ها در این زمینه پذیرفته نیست.

 

اسلامی با تأکید بر استفاده از مشاوران زبده در طراحی واحدهای طرح مسکن ملی، افزود: به دلیل استفاده بهتر از فصل کاری، استان‌های سردسیر عملیات اجرایی اقدام این طرح  را آغاز کنند.

 

وی به ظرفیت‌های بسیار خوب و ارزنده موجود همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت توسعه مسکن، بنیاد مستضعفان و نیروهای مسلح نیز اشاره کرد و افزود: لازم است در اجرای طرح اقدام ملی مسکن از این ظرفیت‌های مهم استفاده شود.

 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شهرداری‌ها نیز موظفند هرچه سریعتر نسبت به صدور پیش پروانه واحدها اقدام کنندتا عملیات اجرایی در استان‌ها آغاز شود.

 

اسلامی همچنین گفت: کارشناسان استان‌ها اراضی تخصیص شده را با لیست متقاضیان در سامانه لینک، بارگزاری کنند.

 

وزیر راه و شهرسازی هفته پیش خبر داد که واحدهای مسکن ملی آماده و قابل افتتاح است و مراسم افتتاح بعد از تحویل و با پایان ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

 

اکنون بیش از ۵ هزار واحد خانه در حال آماده‌سازی برای افتتاح است و ۴۵ هزار متقاضی مسکن ملی نزد شعب بانک‌ها پول واریز کرده‌اند و ۷۰ هزار نفر هم در بانک افتتاح حساب انجام دادند و تاکنون ۴۶۰ هزار خانواده متقاضی شناسایی و تایید شده‌اند که مراحل پایانی برای تشکیل پرونده را انجام می‌دهند. قرار است ٤٠٠ هزار واحد سرپناه تا سال آینده ساخته و به متقاضیان تحویل داده شد.

 

منبع:گسترش

 

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.