سبد خرید
0
No products in the cart.
حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

77728735021

با مـا در تمـاس باشـید

قیمت مسکن باز هم بالا می‌رود؟

قیمت مسکن باز هم بالا می‌رود؟

قیمت مسکن باز هم بالا می‌رود؟

 

دبیر کانون انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه روند افزایش ارزش مسکن  در شش ماهه دوم سال نیز همچنان صعودی خواهد بود، گفت: نهاده‌های تولید روزانه افزایش قیمت دارند و این افزایش‌ها روی هزینه تمام‌شده مسکن اثرگذار است و باعث روند صعودی نرخ مسکن در کشور می‌شود.

 

فرشید پورحاجت در خصوص وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم امسال اظهار کرد: نوسانات اقتصاد کلان، حاکم بر بازار مسکن است و تا زمانی که اقتصاد کلان کشور به ساحل آرامش نرسد، نباید انتظار داشته باشیم اقتصاد خرد و اقتصاد مسکن کشور شرایط مطلوبی داشته باشند.

 

وی افزود: آنچه در شرایط فعلی قابل مشاهده است، آن است که نهاده‌های تولید روزانه افزایش نرخ دارند و این افزایش‌ها روی هزینه تمام‌شده خانه  اثرگذار است و باعث روند صعودی نرخ مسکن در کشور می‌شود.

 

دبیر کانون انبوه‌سازان مسکن تصریح کرد: ارزش واحد مسکونی در شش ماهه ابتدایی امسال با یک نمودار مشخص افزایش داشته است. تولید مسکن به عنوان یک کالای زمان‌بر، تاثیرپذیری کمتری از اقتصاد دارد اما شرایط اقتصادی کشور روی نرخ مسکن اثرگذاری دارد و باعث افزایش قیمت می‌شود.

 

پورحاجت گفت: جهش‌های آنی که در حوزه بورس، طلا و دلار در کشور شاهد هستیم در بازار مسکن وجود ندارد، اما قیمت مسکن نیز همسو با تحولات اقتصادی کشور و به صورت یک نمودار مشخص بالا می‌رود./ ایسنا

 

وی در خصوص پیش‌بینی وضعیت نرخ مسکن در نیمه دوم امسال عنوان کرد: روند قیمت مسکن در شش ماهه دوم سال نیز همچنان صعودی خواهد بود و قیمت‌ها باز هم بالا خواهند رفت.

 

این کارشناس بازار مسکن ادامه داد: اینکه به این فکر باشیم که قیمت مسکن کاهش پیدا می‌کند، قطعا این طور نخواهد بود و در نیمه دوم امسال نیز قیمت مسکن بالا می‌رود.

 

پورحاجت بیان کرد: حوزه مسکن اکنون در شرایط بسیار بد و در بی‌مدیریتی و بی‌ثباتی است و اگر قرار باشد سر و سامان پیدا کند، دولت و حاکمیت باید برای بهبود بخشیدن به وضعیت آن راهکاری بیاندیشند.

 

منبع: ایسنا

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.