وضعیت بازار مسکن در نیمه اول آذر ماه

وضعیت بازار مسکن در نیمه اول آذر ماه

بازار مسکن در آبان ماه –  بررسی فایل‌های اجاره در یک هفته نخست آذرماه نشان می‌دهد مالکان تمایلی به عقب نشینی از نرخ‌های پیشنهادی گذشته ندارند و گاهی برای افزایش درآمد، موارد جالبی را پیشنهاد می‌کنند مانند پرداخت ماهیانه اجاره به دلار.

 

مستاجران سهمی در شادی کاهش نرخ در بازارهای مختلف نداشته‌اند. در حالی که بازار مسکن در آبان ماه هم شاهد ریزش معاملات و هم سرعت رشد نرخ بوده اما رشد نرخ اجاره بها نسبت به مهر ماه نیز با شتاب بیشتری افزایش داشته است.

آمارهای اعلام شده از سوی بانک مرکزی در بازار اجاره در آبان سال ۹۹ نسبت به مهرماه، ۲۸.۷ درصد افزایش نرخ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه مشابه سال قبل این رشد ۳۱.۹ درصد بوده است.

بررسی نرخ‌های پیشنهادی اجاره نشان می‌دهد که بیشتر مالکان بر اساس نرخ‌های معمول منطقه تعیین قیمت کرده‌اند اما در میان پیشنهادهای داده شده فایل‌های متفاوتی هم دیده می‌شود.

آپارتمانی ۴۰۰ متری و نوساز در محله فرشته که دارای سالن سینما، روف گاردن، ۲ پارکینگ و… اجاره ماهیانه ۱۵۰ میلیون دارد و اجاره بهای این ملک یک ماه باید جلوتر پرداخت شود.

 

در موردی دیگر آپارتمان قدیمی ۲۵۰ متری بدون هیچ امکانات ویژه‌ای در خیابان بزرگمهر به مبلغ اجاره ماهیانه ۲ هزار دلار پیشنهاد شده است.

 

منبع: اقتصاد نیوز

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.