آخرین قیمت مسکن در تهران / تهران‌پارس متری چند؟

آخرین قیمت مسکن در تهران / تهران‌پارس متری چند؟

قیمت مسکن در تهرانپارس – برخی مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند میزان مراجعه متقاضیان خرید آپارتمان به بنگاه‌های املاک اندکی کاهش پیدا کرده است. به گفته آنها در مقابل در مقطع کنونی بخشی از مالکان که چشم‌انداز قیمتی بازار را همچون ماه‌های گذشته از امسال، با شتاب زیاد رشد همراه نمی‌بینند برای فروش آپارتمان مسکونی خود پیشقدم شده‌اند. آخرین گزارش تحولات بازار مسکن مربوط به آبان‌، نشان داد که از شتاب رشد نرخ مسکن در شهر تهران کاسته شده است.

 

قیمت مسکن در تهرانپارس

به‌طوری‌که برمبنای این آمار که از سوی بانک‌مرکزی منتشر شد، تورم ماهانه مسکن به ۸/ ۱ درصد رسید. این درحالی است که در ماه‌های گذشته از امسال به‌طور میانگین تورم ماهانه مسکن بین ۸ تا ۱۰ درصد بود. برخی از فعالان بازار مسکن معتقدند درحال‌حاضر با وجود کاهش شتاب رشد قیمت‌ها در بازار مسکن، به‌دلیل کاهش قابل توجه و شدید قدرت خرید متقاضیان مصرفی از یکسو و همچنین کاهش انگیزه تقاضای سرمایه‌ای به این بازار، حجم مراجعه برای جست‌وجو و خرید آپارتمان چندان زیاد نیست.

 

اما در این میان برخی از مالکان به ویژه گروهی که طی ماه‌های گذشته با انگیزه سرمایه‌ای به این بازار وارد شده بودند با مشاهده سینگال ورود بازار مسکن به فاز رکود، سعی می‌کنند با تعدیل نرخ پیشنهادی خود برای فروش ملک خود پیشقدم شوند. به گفته مشاوران املاک بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات امریکا این وضعیت به شکل محسوس‌تری نمود پیدا کرد. در جدول نبض بازار امروز نرخ پیشنهادی واحدهای مسکونی با سن بنای کمتر از ۲۰ سال معرفی شده است. نکته قابل‌توجه در مورد این گروه از املاک عرضه شده به بازار جهت فروش در مورد محدوده قیمت‌های پیشنهادی از سوی مالکان در مناطق جغرافیایی تقریبا مشابه است. به نظر می‌رسد قیمت‌گذاری از سوی مالکان از الگوی مشخصی پیروی نمی‌کند.

آخرین قیمت مسکن در تهران / تهران‌پارس متری چند؟

 

منبع : گسترش 

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.