گچ چیست و چگونه تهیه میشود

مشخصات گچ چیست

مشخصات گچ چیست ؟

گچ یکی دیگر از مصالح ساختمانی است که کاربرد های فراوانی دارد . گچ به صورت کاملا طبیعی در ، طبیعت موجود می باشد و این سوال پیش می آید که مشخصات گچ چیست ؟ در پاسخ باید بگوئیم گچ بعد از خرد شدن به کوره های مخصوص انتقال پیدا میکند تا شکل ظاهری خود برای کاربرد در ساخت و ساز پیداکند . گچ‌ کاربرد های بسیاری دارد و بیشتر کاربرد های این محصول مربوط به صنعت ساخت و ساز است ، گچ شامل پیچدگی ها و ریزه های فراوانی است و در زمان استفاده از آن باید دقت و مهارت فراوانی داشته باشید .

 

از گچ در انجام چه مواردی استفاده می شود ؟

از گچ برای پوشش دادن قسمت های متفاومت و دکوراتیور ها استفاده می شود ‌. گچ به علت رنگ سفیدی که به خود اختصاص داده است موجب روشنایی فضا می شود . در زمان استفاده نمودن از گچ به تمامی نکات آن باید توجه داشته باشید زیرا رعایت نکردن هر یک از موارد موجب بروز یک مشکل یا روییداد می گردد.

plasterwork 4 - شرکت پارسیان سازه

 

مشخصات فنی گچ چیست ؟

  • این محصول وزن سبکی دارد به همین علت هیچگونه بار اضافی ای به ساختمان و بنای درحال ساخت وارد نخواهد کرد .
  • گچ یک نوع عایق صوتی و حرارتی به شمار می رود .
  • گچ قابلیت شکل پذیری فراوانی دارد و میتوان به اشکال متفاوتی تبدیل شود .
  • در صورتی که گچ کثیف شود پاک کزدن آن به راحتی صورت نمیگیرد .
  • گچ‌ استحکام و مقاومت بسیاری در زمان حریق و آتش سوزی از خود بروز می دهد .

 

 

در زمان استفاده از گچ باید چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

در زمان استفاده از گچ ابتدا باید آن را به طور کامل با آب ترکیب نمایید توجه داشته باشید آب و‌گچ ورکیب شده باهن باید به اندازه ی مناسبی باشند . وقتی گچ حالت گیرنده و سفتی پیدا کرد میتوانید آن را به سطوح مورد نظر آغشته کنید . حرکت اجرای گچ روی سطوح باید به طور مورب انجام شود .

نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.