پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی رفت

پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی رفت

پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی رفت

 

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت‌ها، ما پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن را به بانک مرکزی داده ایم.
پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی رفت

 

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با روزنامه ایران از ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مسکن به بانک مرکزی خبر داده است.

 

وی افزود: ما پیشنهادی برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن ارائه کرده‌ایم. البته بسته تأمین مالی آن باید توسط بانک مرکزی تدوین و ارائه شود؛ تا این بانک نظر خود را اعلام نکند، نمی‌توانیم در مورد افزایش تسهیلات تصمیم‌گیری کنیم. افزایش تسهیلات مسکن به این بستگی دارد که آیا بانک مرکزی می‌تواند منابع آن را تأمین کند یا خیر.

 

وزیر راه و شهرسازی در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر نیز اظهار داشت: ۶۰ تا ۷۰ هزار واحد مسکن مهر در حال تکمیل است که با واگذاری آن پرونده مسکن مهر تا پایان امسال بسته می‌شود.

 

به گفته اسلامی، مجموع مسکن مهر که در دولت‌های نهم و دهم شروع شد، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بود که تا شروع دولت یازدهم، ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل شده بود.

 

وی تأکید کرد: در حال حاضر عدد تحویلی به ۲ میلیون و ۳۰ هزار واحد رسیده است. در واقع تاکنون، یک میلیون و ۳۳۰ هزار مسکن مهر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تکمیل و واگذار شده است.

 

منبع : سلام نو

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.