پس لرزه‌های نوسانات ارز و سکه بر بازار ملک | گران‌ترین معامله مسکن مربوط به کدام منطقه تهران است؟

گران‌ترین معامله مسکن مربوط به کدام منطقه تهران است؟

در دهه اول  فصل پاییز ۳ معامله بالای ۱۰ میلیارد تومان به ثبت رسیده که هر سه معامله نیز در منطقه یک انجام شده است ،به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، بازار مسکن آغاز خوبی در فصل پاییز نداشت به اعتقاد مشاوران املاک نوسانات نرخ ارز و سکه بر بازار مسکن نیز تاثیر گذاشته و برخی از فروشندگان تا آرام شدن بازار از فروش املاک خود منصرف شده‌اند.

 

 

در حال حاضر بیشتر قیمت‌های پیشنهادی بیش از نرخ میانگین منطقه است اما در روز نخست مهرماه، براساس اطلاعات سامانه اطاعات بازار املاک ایران، سه فروش بالای ۱۰ میلیاردی در این روز ثبت شده است که هر سه مربوط به منطقه یک است.

 

یکی از فروش‌های بالای ۱۰ میلیاردی آپارتمانی ۱۱۵ متری در محله تجریش با عمر بنای ۸ سال بود که ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون به فروش رفت.

 

اما گران‌ترین ملک فروش رفته آپارتمانی نوساز، متری ۶۷ میلیون به فروخته شده است. آپارتمانی ۹۰۸ متری نوساز که ۶۱ میلیارد تومان قیمت کل آن است.

 

بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌شده ۵۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان مربوط به منطقه‌ ۱ و کمترین آن ۱۰ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ بوده است.

 

در مردادماه امسال متوسط قیمت در منطقه یک، ۵۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان بوده که نشان می‌دهد مسکن در منطقه‌ یک کاهش قیمت داشته است.

 

همچنین توزیع فراوانی واحدهای مسکونی معامله‌شده برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در شهریورماه نشان می‌دهد بیشترین سهم معاملات انجام‌شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۱۵.۳ درصد اختصاص داشته و واحدهای دارای زیربنای ۶۰ تا ۷۰ با سهم ۱۴.۴ درصد و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع با سهم ۱۱.۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه واحدهای مسکونی با زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع ۵۵.۲ درصد از معاملات انجام‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

در شهریورماه امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده برحسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه قیمتی مورد بررسی واحدهای مسکونی با ارزش ۶۰۰ میلیون تا ۸۵۰ میلیون با اختصاص سهم ۱۳.۸ درصد بیشترین سهم را از معاملات انجام‌شده به خود اختصاص دادند. این میزان در مردادماه ۱۴.۳ درصد بوده است.

 

همچنین واحدهای دارای ارزش ۸۵۰ میلیون تا یک میلیارد و ۱۰۰ تومان سهم ۱۰.۶ درصدی داشته که این رقم در مردادماه ۱۰.۲ درصد بوده است. همچنین واحدهای دارای ارزش ۳۵۰ تا ۶۰۰ میلیونی نیز سهم ۸.۴ درصدی داشتند. درمجموع در این ماه حدود ۵۰ درصد از معاملات به واحدهای مسکونی کمتر از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است.

 

منبع:همشهری انلاین

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.