رابیتس ( راویس ) چیست ؟

رابیتس (راویز)

رابیتس ( راویز ) چیست ؟

رابیتس ها توری های مشغوشی هستند . از رابیـتس ها به منظور زیر سازی سازه استفاده می شود توجه داشته که رابیتس ها قبل از گچ باید نقش خود را ایفا کنند . برای نگهداری رابیـتش های مفتولی و چوبی به ترتیب از میله و مگنه استفاده می گردد . رابیتس سبب پوشیده شدن و زیبایی سقف ساختمان می شود که مصرف نمودن از آن نیازمند دقت و مهارت فراوانی است . رابیتس بندی نیازمند دقت و مهارت فراوانی است پس توجه داشته باشید در زمان اجرای رابیـتس بندی آن را به دست افراد کاملا حرفه ای بسپارید تا اوصول و مراحل کار را به خود فرا گرفته باشند .

از رابیتس ها در چه مواردی استفاده می شود ؟

رابیـتش ها کاربرد های مهم و فراوانی دارند برای مثال از آنها برای پوشاندن تجهیزات ، زیبایی سقف سازه و بنا ، پوشاندن اسکلت ساختمان استفاده می شود همچنین رابیـتس ها دارای متریال های کم وزن و طرح دار و ساده نیز وجود دارند .

مزایا و معایب استفاده از رابیـتس ها به شرح زیر می باشد :

  • مزایا : افزایش سرعت ساخت و ساز ، فراوان بودن راویز ، قابلیت شکل پذیری آسان
  • معایب : جرم بسیار سنگین ، گچ کاری و نازک کاری فراوان ، گچ در هر شرایط آب و هوایی دوام ندارد به همین علت ممکن است در هر شرایط جوی نتوانید از رابیـتس استفاده کنید ، به علت حجم بسیار کار هزینه دستمزد آن بسیار زیاد است .

 

مراحل استفاده از رابیـتس :

  1. نصب میلگرد ها همچنین ممکن است که از پیش میلگرد ها در داخل سقف وجود داشته باشند ‌توجه کنید فاصله رابیـتس ها نیز به خوبی رعایت شود .
  2. گام دوم نصب رابیتس ها است که آنها بر روی میلگرد باید سفت و محکم شوند .
  3. گام اخر در استفاده از رابیتس گچ کاری آن است ، گچ کاری راویز ها باید به طور یکسان و برابر انجام شود و مراحل آن چند مرتبه تکرار شوند .
نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.