الزامات کاهش قیمت مسکن در 6ماهه آینده

الزامات کاهش قیمت مسکن در 6ماهه آینده

کاهش قیمت مسکن:  فصل تجارت – عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها، روند افزایشی قیمت مسکن در چند ماه اخیر به دلیل اشباع قیمت‌ها آهسته تر شده است، حال به نظر می رسد که بازار مسکن در ماه های آینده در صورت مدیریت بازار مصالح و کنترل دلالان به ثبات و آرامش خواهد رسید.

 

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت: متأسفانه دولت عملا بازار مسکن را به حال خود رها گذاشته و به جای اقدامات اساسی و زیربنایی برای مدیریت بازار، به دنبال طرح های تبلیغاتی مانند افزایش تسهیلات 400 میلیونی است.

 

عوامل و الزامات مدیریت بازار مسکن؛ دولت باید نقدینگی را به سمت تولید مسکن هدایت کند

 

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت بازار مسکن تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون نظام عرضه و تقاضا، قیمت مصالح ساختمانی، قیمت تمام شده تولید مسکن و هجوم نقدینگی و رویکرد سرمایه نسبت به بازار است، حال دولت برای ثبات بخشی به بازار باید نسبت به مدیریت و ساماندهی هر یک از این عوامل اقدام کند، از طرف دیگر دولت باید نقدینگی را به سمت تولید مسکن هدایت کند.

 

بدری افزود: دولت باید به سمت کنترل بازار مسکن و حوزه های مرتبط و وابسته مانند بازار مصالح ساختمانی برود، در شرایط کنونی قیمت هر کیلو میلگرد به حدود 15 هزار تومان رسیده است. این موضوع واضح و مبرهن است که وقتی که قیمت تمام شده تولید مسکن افزایش یابد، به تبع آن قیمت ها در بازار نیز بالا می رود.

 

قانون مالیات بر عایدی سرمایه مولفه اصلی در مدیریت بازار مسکن

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: یکی از مولفه های اصلی در مدیریت بازار مسکن در 6 ماهه دوم سال جاری و سال 1400، تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه است، این قانون تا حدودی می تواند بازار را از دلال بازی و سفته گری خارج کند، از این رو این مسئله موجب کاهش تلاطم و آشفتگی بازار مسکن خواهد شد.

 

روند افزایشی قیمت مسکن به دلیل اشباع قیمت‌ها آهسته تر شده است

 

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها، روند افزایشی قیمت مسکن در چند ماه اخیر به دلیل اشباع قیمت‌ها آهسته تر شده است، حال به نظر می رسد که بازار مسکن در ماه های آینده در صورت مدیریت بازار مصالح و کنترل دلالان به ثبات و آرامش خواهد رسید.

 

 

کاهش قیمت مسکن

منبع: تی نیوز

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.