تولید مسکن استیجاری در حد حرف باقی مانده است

تولید مسکن استیجاری در حد حرف باقی مانده است

تولید مسکن استیجاری در حد حرف باقی مانده است

 

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس، گفت: بازار اجاره مسکن نیز همانند بازارهای دیگر اقتصادی تابع نظام عرضه و تقاضاست، بنابراین وقتی دولت در راستای تولید مسکن استیجاری حرکت کند، آن زمان قیمت اجاره مسکن نیز تعدیل خواهد شد.

تولید مسکن استیجاری در حد حرف باقی مانده است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد محرم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش 40 درصدی قیمت اجاره مسکن در تابستان سال‌جاری، اظهار داشت: به‌طور حتم افزایش چشمگیر قیمت اجاره مسکن به هیچ‌وجه قابل قبول نیست، متأسفانه روند افزایشی قیمت‌ها در این عرصه مشکلات بسیاری را برای مستاجران ایجاد کرده به‌طوریکه بسیاری از خانوارها قادر به تأمین مسکن مورد نیاز خود نیستند.

 

طرح تسهیلات ودیعه مسکن تأثیر چندانی در مدیریت بازار اجاره ندارد

 

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت در ماه‌های اخیر برای مدیریت بازار اجاره مسکن اقدام قابل توجهی نکرده است، البته در این مدت طرح تسهیلات ودیعه مسکن اجرایی شد که به نظر می‌رسد که با توجه به افزایش قیمت‌ها، تأثیر قابل توجهی در بهبود اوضاع نخواهد داشت.

 

اثرات طرح تسهیلات ودیعه مسکن کوتاه مدت و مقطعی است

 

وی با بیان اینکه اثرات طرح تسهیلات ودیعه مسکن کوتاه‌مدت و مقطعی است، گفت: مهم‌ترین راهکار برای بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن، تولید مسکن استیجاری است، مجلس در طرح جهش تولید و تأمین مسکن مقرر کرده که دولت اراضی 99 ساله را برای تولید سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی تأمین کند.

 

محرم‌زاده ادامه داد: بازار اجاره مسکن نیز همانند بازارهای دیگر اقتصادی تابع نظام عرضه و تقاضاست، بنابر این وقتی دولت در راستای تولید مسکن استیجاری حرکت کند آن زمان قیمت اجاره مسکن نیز تعدیل خواهد شد.

 

تولید مسکن استیجاری تاکنون در حد حرف باقی مانده است

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، بیان داشت: مسوولان دولتی اخیرا از اجرای طرح‌های تولید مسکن استیجاری خبر داده‌اند اما متأسفانه تاکنون تمام وعده‌های داده شده در حد حرف باقی مانده است.

 

منبع : فارس

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.