کاخ سلطنتی مادرید

74 - شرکت پارسیان سازه

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا (The Royal Palace)، اقامتگاه رسمی پادشاه این کشور نیست اما جایی است که در آن مراسم های ایالتی، ضیافت های رسمی و بقیه ی کارهای ایالتی انجام می شود و پادشاه اسپانیا در واقع در کاخ Zarzuela در بیرون مادرید زندگی می کند. در سفر به مادرید، کاخ سلطنتی مادرید یکی از جذاب ترین دیدنی های این شهر مسحوب می شود و به همین بهانه، می خواهیم در این نوشتار، در مورد آن صحبت کرده و بیشتر به شما بشناسانیم.

گاهی به این کاخ به اشتباه کاخ de Oriente هم می گویند که دلیل آن هم نزدیک بودن این بنا به میدان de Oriente است که در شرق این کاخ قرار گرفته است.

تاریخ ساخت این کاخ به قرن نوزدهم برمی گردد. در آن دوران، پادشاهی مسلمان تولدو استحکاماتی ساخت که بعدها توسط پادشاهان کاستیل مورد استفاده قرار گرفت.

کاخ سلطنتی کنونی در محل آلکازار قدیمی که در سال ۱۷۳۴ توسط آتش سوزی ای در عید کریسمس نابود شده بود، ساخته شد. Felipe پنجم که پادشاه آن دوران بود تصمیم گرفت تا برای سلسه ی پادشاهی خود کاخی درست کند بنابراین یکی از طراحان معروف ایتالیایی را انتخاب کرد و این کار را به او سپرد. تمام این قلعه از سنگ و اجر ساخته شد تا دیگر هیچ آتشی نتواند به آن آسیب برساند.

کمی بیشتر از کاخ سلطنتنی مادرید

در دکوراسیون داخلی این کاخ از مواد و کالاهای گران قیمت و منحصر بفردی استفاده شده است. برای مثال: سنگ مرمر اسپانیایی، گچ کاری های بی نظیر، درها و پنجره های چوبی زیبا و آثار هنری از افراد بزرگ، قسمتی از تزییات داخلی کاخ را تشکیل می دهند. البته دکوراسیون این کاخ در طول زمان توسط هنرمندان مختلفی تغییر داده شده است.

داخل کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید
کاخ سلطنتی دارای یک حیاط مرکزی داخلی و حیاط دیگری در جنوب آن است که به عنوان ورودی در نظر گرفته می شود. کل کاخ سلطنتی مادرید در ۱۳ هکتار بنا شده است و ۸۷۰ پنجره، ۲۴۰ بالکن و ۴۴ راه پله دارد، این بنا، نمای زیبایی به کلیسای جامع آلمودنا دارد و به عنوان یکی از برترین کاخ های اروپا شناخته می شود.

زره پوشان سلطنتی و داروخانه سلطنتی

در داخل این کاخ، قسمت زرهی سلطنتی وجود دارد که داخل آن، اشیای قرن پانزدهمی نگهداری می شود که شامل زره هایی که برای پادشاه چالز پنجم و فیلیپ دوم ساخته شده بوده، هم می شود. متاسفانه بخشی از این قسمت در طی جنگ های داخلی اسپانیا از بین رفته است.

موزه زرهی کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید
یکی دیگر از قسمت های جذاب این بنا، داروخانه ی سلطنتی است که در آن گیاهان دارویی، داروها و نسخه هایی که برای اعضای خانواده ی سلطنتی نوشته شده بوده، نگهداری می شود.

چه وقت به این کاخ برویم؟

بازدید از این کاخ به جز زمانی که برای بیزینس های رسمی مورد استفاده است، برای همه آزاد است. از ماه اکتبر تا مارس ساعت های کار کاخ ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر و در ماه های آپریل تا سپتامبر؛ از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ بعدازظهر است.

 

 

وحید محمودی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.