ساندویچ پانل چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

ساندویچ پنل

ساندویچ پانل چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

ساندویچ پانل چیست ؟ ساندویچ پانل یک جایگزین متناسب برای آجر و سیمان و دیگر مصالح سنتی و قدیمی می باشد . سـاندویچ پانل دارای ویژگی ها و خصوصیات بسیار ویژه ای است به همین علت این محصول با دیگر مصالح ساختمان متمایز می شود . سـاندویچ پانل همانگونه که گفته شد ویژگی هایی دارد که عبارتند از : جرم سبکی دارد ، نصب بسیار آسان ، کاهش هزینه های ساخت و ساز ، قیمت متناسب ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، کلیه ی این ویژگی ها است که سبب جایگزین کردن ساندویچ پانل به جای دیگر مصالح می شود .

 

آیا ساندویچ پانل لایه است ؟ و هرکدام از لایه ها چه خصوصیتی دارند ؟

سـاندویچ پانل از چند لایه تشکیل شده است که ارکدام از این لایه های لایه ی دیگری متصل می باشند . لایه های ساندویچ پانل هرکدام خواص فیزیکی و مکانیکی مخصوص خود را دارند ، که کاربرد های آنها نیز با دیگر لایه های میتواند متفاوت باشد . امروزه سـاندویچ های پانل به دو دسته ی سقفی و دیواری تقسیم می شوند که هرکدام کاربرد های ویژه ی خود را دارند .

 

ضخامت سـاندویچ های پانل به چه صورت می باشد ؟

ساندویچ های پانل در ضخامت های 4 تا 25 سانتی متر وجود دارند با نظر خریدار تولید و تهیه می شوند ‌. سـاندویچ های پانل موجب کاهش هزینه های ساخت و ساز و نصب راحت و کاهش مواد دور ریختنی می گردند . سـاندویچ پانل دارای پنج لایه است که این پنج لایه عبارتند از : لایه محافطت کننده ی درونی و بیرونی ، دو لایه چسب اختصاصی عایق و عایق پلی پورتان فوم دار همچنین فوم موجود در سـاندویچ پانل نیز از فوم پلی یورتان به همراه دانسیته 40 کیلو گرمی می باشد .

مشخصات فنی سـاندویچ پانل به شرح زیر است :

1_ اقتصادی بودن و کاهش هزینه های ساخت و ساز
2_ قابلیت تحمل فشار بار زیاد
3_ چسبندگی بسیار فوم به ورق
4_ مقاوم در برابر مواد شیمیایی
5_ جرم بسیار سبک
6_ یک عایق صوتی در برابر سر و صدا
7_ تغییر شکل ندادن و مقاوم در برابر حریق و آتش
8_ یک عایق مفید در مقابله با رطوبت هوا
9 _ عایق بودن در مقایل سرما و گرمای محیط

میترا شکاری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.