تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چیست؟

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چیست؟

وقتی بسیاری از افراد اصطلاح “طراحی داخلی” را می شنوند ، اغلب به یاد چالش های “دکوراسیون اتاق” یا پروژه های تزئین دکور خانه در اینستاگرام و پینترست ، می افتند.

اما آنچه آنها در واقع به آن فکر می کنند نامش تزئینات داخلی است. در حالی که دکوراسیون نقش مهمی در ایجاد فضاهای زیبا و کاربردی دارد ، کار یک طراح داخلی با دکوراسیون داخلی به طرزی چشمگیر متفاوت است.

 

طراحی در مقابل تزئینات

در حالی که در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی شباهت هایی وجود دارد اما آنها اساساً متفاوت هستند.

به طور خلاصه طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار مردم برای ایجاد فضاهای کاربردی در یک ساختمان است ، در حالی که دکوراسیون داخلی تزئین یا تزئین فضایی با عناصر تزئینی برای دستیابی به زیبایی خاصی است.

به طور خلاصه ، طراحان داخلی ممکن است تزئین کنند ، اما دکوراتورها طراحی نمی کنند.

 

یک طراح داخلی چه کار هایی انجام می دهد؟

فرایند طراحی داخلی از یک روش سیستماتیک و هماهنگ – شامل تحقیق ، تجزیه و تحلیل و ادغام دانش در فرایند خلاق – برای برآوردن نیازها و منابع مشتری پیروی می کند.

طراحان داخلی اعم از کار بر یک فضای سازمانی یا مسکونی ، با به کارگیری راه حل های خلاقانه و فنی در یک ساختار کاربردی جذاب و مفید برای کیفیت زندگی میکوشند.

طراحان باید موقعیت فیزیکی و بافت اجتماعی پروژه را تشخیص دهند. طراحان داخلی با اجرای راه حل های متفکرانه می توانند فضاهایی را ایجاد کنند که زندگی افرادی را که در آنجا زندگی می کنند ، بهبود بخشند.

به عنوان مثال ، تحقیقات زیادی در مورد چگونگی تأثیر عناصر طراحی در موسسات مراقبت های بهداشتی بر بیماران انجام شده است. مطالعات نشان داده است که بهبودی بیماران جراحی شده که منظره ی زیبایی از پنجره در اتاق خود داشتند ، سریع تر از کسانی بود که این شرایط را دارا نبودند.

مطالعه دیگری نشان داد نوزادانی که نور روز را در حین حضور در بیمارستان ، تجربه کردند ، از آنهایی که در معرض نورهای غیر طبیعی بیمارستان قرار داشتند ، چرخه خواب و بیداری خود را سریع تر و صحیح تر تنظیم کرده و سازگار شدند.

 

دکوراسیون داخلی

 

الزامات حرفه ای برای طراحان داخلی

به دلیل پیچیدگی شغل خود ، عموماً انتظار می رود که طراحان داخلی به سطح بالاتری از تحصیلات نسبت به دکوراتورهای داخلی که نیازی به آموزش رسمی یا مجوز ندارند ، دست یابند.

علاوه بر یادگیری اصول ، بکارگیری دانش جمع آوری شده در فرایند خلاقانه طراحی یک فضا امری مهم است. همچنین باید به اصول و مقررات نیز پایبند باشند.

بسیاری از ایالت های ایالات متحده و کانادا قوانینی را تصویب کرده اند که طراحان داخلی باید دارای مدرک آموزشی رسمی و معتبر باشند و جواز تهیه کنند. طراحان داخلی حرفه ای برای نشان دادن تجربه و صلاحیت خود گواهینامه NCIDQ را دریافت کنند.

 

آیا باید یک طراح یا دکوراتور استخدام کنم؟

اینکه چه کسی را باید استخدام کنید به نیازهای شما بستگی دارد.

در صورت نیاز به تغییرات ساختاری مانند برداشتن دیوار ، جابجایی لوله کشی یا سیم کشی در اطراف ، یا افزودن پنجره ها یا درهای جدید به طور کلی یک طراح داخلی بهترین انتخاب است. طراحان می توانند به برنامه ریزی برای تغییرات ساختاری مهم بپردازند و با همکاری مستقیم با معماران و سازندگان به تحقق آنها کمک کنند.

از سوی دیگر ، اگر به تغییرات ساختاری نیاز ندارید اما به کمک د بخش زیبایی نیاز دارید مثل تصمیم گیری در مورد یک سبک و رنگ کاغذ دیواری ، رنگ اثاثیه ؛ انتخاب جای پنجره برای نور بیشتر و بهتر و لوازم جانبی ، یک دکوراتور داخلی این کار را انجام می دهد. دکوراتورهای باتجربه می دانند چه چیزی با چه چیزی هماهنگی دارد  و می تواند یک اتاق را متناسب با نیازها و خواسته های مشتری تغییر دهند.

با این حال در نهایت ، انتخاب حرفه ای مناسب بستگی زیادی به مهارت های یک متخصص خاص دارد ، نه عنوان شغل.

بسیاری از طراحان با تحصیلات رسمی بیشتر وقت خود را صرف انجام کارهایی می کنند که می توان آنها را به عنوان تزئین توصیف کرد زیرا این کار شامل هیچ گونه بازسازی یا کار ساختاری نیست.

و به همان اندازه بسیاری از دکوراتورهای حرفه ای وجود دارند که با تجربه طولانی ، کاملاً قادر به کار با پیمانکاران و سازندگان به همان شیوه یک طراح هستند.

به طور کلی درست است که طراحان برای برنامه ریزی فضا و اجرای سازه هستند ، در حالی که دکوراتورها برای تصمیمات زیبایی نهایی هستند. اما برای استخدام یک دکوراتور با شهرت یک طراح خوب ، یا یک طراح با استعداد تزئین ، به شرط اثبات مهارت های آنها نترسید.

 

مقاله ترجمه شده

منابع www.thespruce.com

www.rmcad.edu

ملیکا اسلافی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.