کیفیت چوب ها چگونه تعیین می شود ؟

کیفت چوب

کیفیت چوب ها چگونه تعیین می شود ؟

چوب نیز جزو مصالح ساختمانی قرار دارد که به صورت طبیعی در ، طبیعت یافت می شود . چوب تقریبا کاربرد منحصفر بفردی در ساخت و ساز ساختمان ها دارد . چوب دارای انواع مختلفی است و به همین علت کیفیت چوب ها با یکدیگر متفاوت می باشد .
ممکن است چوب های جمع اوردی شده از یک درخت و گیاه از نظر کیفیت نیز یکسان نباشند . یکی از عامل های مهم تعیین کننده کیفیت در چوب شرایط رشد آن است .

 

چوب دارای چند نوع است ؟ و هرکدام چگونه به وجود می آیند ؟

چوب ها به دو دسته ی طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شوند . چوب های طبیعی همان ، همان چوب های درختان جنگی هستند که شامل رنگ و بافت طبیعی می باشند .

چوب های مصنوعی از چوب های طبیعی به وجود می آید که بسیار مقاوم و بادوام هستند و میتوانند در فرابر آب ، حرارت ، گرد و غبار شکل خود را نگه دارند و از آسیب های احتمالی در امان باشند . چون مصنوعی نیز قیمت ارزان تری نسبت به چوب طبیعی دارد . از چوب مصنوعی در ساخت MDF ، اچ دی اف ، نئوپان استفاده میشود ‌.

 

کاربرد چوب در ساخت و ساز ، ساختمان چیست ؟

از چوب در ساخت و ساز ، ساختمان استفاده های گوناگون می شود برای مثال : ساخت درب و پنجره، عضو های باربر ساختمان ها ، نماسازی بنا، کفپوش، دیوارپوش، راه پله و تیرهای چوبی ، موارد گفته شده همگی کاربرد های چوب در ساخت و ساز ساختمان ها می باشند .

 

 

نیما شهری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.